W sejmie trwa posiedzenie sejmu poświęcone budżetowi na przyszły rok. Rząd twierdzi że największy nacisk położył na bezpieczeństwo i inwestycje.
Przyglądając się bliżej projektowi ustawy trzeba zadać sobie pytanie jak rozumieć słowo inwestycje i bezpieczeństwo. Czy inwestycje to łożenie ogromnych pieniędzy na centralny port komunikacyjny, oparty na niewiadomych niewiadomych wyliczeniach ekonomicznych? A może przekop Mierzei Wiślanej, której zwrot inwestycji eksperci obliczają na 450 lat.
W dobie epidemii słowa inwestycje i bezpieczeństwo kojarzą się tylko z jednym, czyli wzmocnieniem służby zdrowia. Tak w tej chwili zachowuje się cały świat. Unia Europejska stwarza dodatkowe fundusze aby kraje jak najszybciej stanęły na nogi.
Z “Paktu dla Zdrowia 2030” została tylko konferencja prasowa.
Pakt zakładał 11 puntów, a priorytetem miało być zwiększenie finansowania co najmniej do średniej unijnej. Umowę parafowali politycy KO, PSL, PIS i SLD. Ustalenia trwały kilka miesięcy i było to porozumienie ponad partyjnymi interesami, które znacząco miało poprawić stan służby zdrowia w Polsce. Tymczasem w ustawie budżetowej 2021 nakłady na służbę zdrowia wyniosą 5,3% wobec zakładanych 6,8%. Przypomnijmy w czasie trwania epidemii z wyczerpaną kondycją służby zdrowia.
13-stej emerytury nie ma przewidzianych w wydatkach państwa.
W czasie wyborów prezydenckich Prezes Kaczyński mówił nie tylko o 13-stej emeryturze. W swoim wyliczaniu doszedł nawet do 24-tej czyli podwojeniem emerytury. Miało być bezpiecznie i jest bezpiecznie ale tylko dla rządzących. Wybory wygrane, dodatkowe emerytury skasowane. Szalejący wzrost cen w Polsce, nie notowany w innych krajach Unii Europejskiej sprawia że ludziom starszym drastycznie pogorszyły się warunki życiowe. Wzrost cen dotyczy nie tylko podstawowych artykułów spożywczych, ale zdrożała również energia elektryczna i gaz. Pamiętamy słynne wystąpienie premier Szydło która krzycząc z mównicy sejmowej zapewniała że prąd nie zdrożeje. Pamiętamy również zapewnienia prezesa PiS.
W przyszłym roku będzie trzynasta emerytura, a w 2021 roku czternasta na stałe – zapewnił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji wyborczej w Płocku.
Na TVP się znalazło 2 miliardy
Trzynaste emerytury były przez dwa ostatnie lata, bo odbywały się wybory. Następne prawdopodobnie za trzy lata więc emeryci zacisną pasa. Ważne że dwa miliardy znalazły się na dofinansowanie TVP i innych mediów narodowych będących tubami propagandowymi rządu sponsorowanymi z pieniędzy podatników.
Stan polskiego państwa w trzech aktach: Umierają ludzie, przedsiębiorstwa i gospodarka
W wystąpieniu sejmowym Cezary Tomczyk wymienił największe zaniedbania i marnotrawstwo rządu PiS.
AKT 1. W Polsce w listopadzie bieżącego roku umarło 30 tysięcy osób więcej niż w listopadzie ubiegłego roku. Z czego tylko 10 tysięcy zmarło na covid. To dwa razy więcej niż w latach poprzednich. Nieudolna walka z epidemią i doprowadzenie służby zdrowia do granic wytrzymałości systemu.
AKT 2. Brak planu walki z epidemią przekłada się na brak odpowiedniego wsparcia przedsiębiorców i pogłębiania kryzysu gospodarczego. Firmy upadają ponieważ ten rząd zlekceważył epidemię. Przedłużające okresy obostrzeń wynikają z nieudolnej walki z covidem.
AKT 3. Polski Rząd nie stworzył odpowiedniej rezerwy finansowej na czas kryzysu. Kiedy trzeba było oszczędzać ten rozdawał pieniądze według partyjnego rozdzielnika
Dla Rydzyka 250 mln złotych
Na telewizję polską szczujnie propagandową 2 mld złotych
Samoloty dla władzy 2 mld złotych bez przetargu
1000 limuzyn zamiast karetek. Kto bogatemu zabroni?
Najdroższy szpital na świecie bez pacjentów
wymieniał poseł Cezary Tomczyk i dodał że pod osłoną epidemii rząd wprowadza nowe podatki ;
Poseł Koalicji podał przykłady państw europejskich, w których w przeciwieństwie do polski w każdym z nich obniża się obciążenia dla przedsiębiorców i obywateli.
“Kasa albo śmierć…” 60 tys. miesięcznie! Tyle na państwie zarabia Janusz Kowalski
Lokalny biznesmen popełnił samobójstwo w swojej pałacowej restauracji.